Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta doma porazila Karlovy Vary a má jistotu účasti v semifinále v play off!

02.02.2019 | Jakub Kudláč

Sledge hokejisté pražské Sparty porazili na domácím ledě v předposledním kole základní části České para hokejové ligy Karlovy Vary 3:1 a získali tak jistotu účasti v semifinále play off. Po nedělním duelu s Litvínovem (začátek 13:00) bude jasno, s kým se Sparta utká.

13. kolo | sobota 02.02.2019, 14:30 | Škoda Ice Rink aréna

HC Sparta Praha sledge hokej - SKV Sharks Karlovy Vary

3:1

1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Zapletal, 16. Novotný (J. Krupička), 35. Raul (Zapletal) – 38. Karafiát (Michalčín). Vyloučení: 0:1. Využití, v oslabení: Bez.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul (A), Zapletal – J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Wágner (C) – Michalčín, Schneider, Forgo (A), Haas, Kovářík, Karafiát

Komentář

Domácí celek vstoupil odhodlaně do zápasu, neboť již v první minutě se radoval z vedoucí trefy, kterou vsítil Jan Zapletal. Sparta se dále držela více na puku a brankář Mach se musel v bráně ohánět. Naopak Vápenka měl klidněji ve svém území, kdo mu občas nadělal pár vrásek byl karlovarský Forgo. Nicméně pozvolné tempo v úvodní patnáctiminutovce další gól nepřinesla.

Druhé dějství Pražané zahájili stejně jako to první, neboť opět překonali Macha. Miroslav Novotný zachytil rozehrávku ve středním pásmu a vydal se sám dopředu. Nalezl skulinku pod brankářovou rukou a procedil puk do brány. Následně měli ještě větší převahu domácí než v předchozím dění, nejvíce práce Machovi dělal Jiří Raul, který ale několikrát ztroskotal na hostujícím maskovaném muži. Gólman lázeňského města předvedl několik pohledných zákroků a udržel tak jen dvougólový rozdíl.

Třetí třetina měla klidnější tempo, síly se vyrovnaly a Karlovy Vary se dostávali více před Vápenkovu svatyni. Nicméně to byl znovu tým z hlavního mužstva, který slavil gól. Z protiakce totiž sparťané zahrozili a po několika nepovedených šancích v prostředním dějství Jiří Raul překonal brankáře Macha. Nicméně následně se domácí stáhli a Západočeši byli rázem nebezpečnějším mužstvem. Nejprve souhra Haase a Michalčína nevyšla, vzápětí ale Lukáš Karafiát po Michalčínově přihrávce snížil skóre. Více už ale Žraloci nezvládli, a tak Sparta zvítězila za tři body výsledkem 3:1.

Ohlasy

Jakub Novotný (trenér HC Sparta Praha): „Myslím si, že všichni odvedli dobrý výkon. Trochu jsme nepočítali s tím, že Olomouc vyhraje se Zlínem, což nám trochu zkomplikovalo situaci, že jsme museli uhrát tři body. Proto jsme upravili sestavu, abychom si výhru a play off pojistili, což se nám nakonec podařilo. Ve třetí třetině už jsem použil všechny hráče, aby si také zahráli.“

Karel Wágner (kapitán SKV Sharks Karlovy Vary): „Sparta hodně tlačila. My už jsme pustili pár kluků na hostování, někteří kluci chyběli i z osobních důvodů nebo kvůli nemoci, takže to byl jednoznačný zápas. Oba týmy ale protočily všechny hráče, takže jsme si hezky zahráli.“