Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta gólem v závěru vykradla Olomouc a výrazně se přiblížila play off!

05.01.2019 | Jakub Kudláč

Gólem čtyři minuty před koncem třetí třetiny zvítězili sledge hokejisté pražské Sparty na ledě Olomouce a ve veledůležitém zápase si odvezli všechny tři body. Na výhře 3:2 se dvěma góly podílel Zdeněk Krupička. Pražané tak v pravý čas dokázali zastavit sérii čtyř proher v řadě, neboť se díky vítězství v Plech aréně výrazně odpoutali právě od páté Olomouce a do play off mají značně blíže než Kohouti. Závěrečné dvě střetnutí čekají Spartu doma na začátku února, přijede Litvínov a Karlovy Vary.

11. kolo | sobota 05.01.2019, 14:45

SOHO Olomoučtí Kohouti - HC Sparta Praha sledge hokej

2:3

1:2, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Mikuš (Večerek, Ferenčík), 33. Korman (Klíma) – 2. Novotný (Raul), 7. Z. Krupička (Raul), 41. Z. Krupička (Zapletal). Vyloučení: 0:1. Využití, v oslabení: Bez.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Lepáček, – Jedlička, Mikuš, Korman, Buriánek, Večerek, Klíma, Ferenčík, Rozkopal, Novák, Kardoš.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul, Zapletal, J. Krupička – Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová, Ohar, Z. Krupička.

Komentář

Vstup do zápasu měli lepší domácí, kteří se už po 69 sekundách radovali z úvodního gólu. Ten obstaral dalekonosnou dělovkou od modré olomoucký Radim Mikuš. Kohoutí radost ale neměla příliš dlouhé trvání, ani ne za půl minuty se totiž za hosty prosadil svou střelou Miroslav Novotný. Gólově bohatý úvod podtrhl čase 6:04 vedoucí trefou pro Pražany Zdeněk Krupička.

Ve druhé třetině byla k vidění pouze jediná branka, ale sudí ji po poradě neuznali. O jediné překonání brankáře Lepáčka se ve druhé periodě postaral hostující Jiří Raul. Ten dostal ideální přihrávku a poslal kotouč do sítě z hranice brankoviště, přičemž jeho postavení nakonec bylo důvodem, proč sudí gól neuznali. Až do přestávky už se pak skóre neměnilo.

Z dalšího gólového zářezu se pak radovali domácí, za které se v čase 32:40 dokázal úspěšně prosadit David Korman. Ten dostal kotouč ideálně mezi kruhy a rázným švihem zařídil druhou olomouckou branku zápasu. Byla to však pro Kohouty poslední gólová radost v celém utkání. Čtyři minuty před koncem se k puku dostal Zdeněk Krupička a zařídil svému týmu podruhé v zápase vedení. Na jeho trefu už nedokázala Olomouc reagovat a Sparta si tak odvezla z Hané všechny body.

Ohlasy

„Zápas jako takový hodnotím velmi vyrovnaně, nám se hned na začátku povedlo vstřelit docela šťastný gól, jejich brankář toho při té střele moc neviděl. Pak se ale Spartě podařilo vyrovnat během nějakých třiceti vteřin a následně utkání pokračovalo ve svém vyrovnaném tempu. Jednu chvilku jsme tlačili my, potom zase soupeř. Bylo to hodně i o sílách, které potom na koncích třetiny docházely. Ve třetí části se nám podařilo vyrovnat, ale soupeř nám potom při rozhodujícím gólu pláchnul a trefil to pod víko, kdy náš gólman čekal ještě přihrávku do volného prostoru. Dneska prostě vyhrál tým, který byl urputnější," uznal Karel Veselý, trenér SOHO Olomoučtí Kohouti.

„Zápas to byl nahoru dolů, hrálo se vyrovnaně. Na naší straně bylo více tutových šancí, i proto jsme dali o tu jednu branku navíc a zvítězili jsme. Máme po delší době tři body, čímž plníme svůj plán postupu do play off. Sice jsme teď měli nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě, to je ale sport," pověděl nejzkušenější člen sestavy Sparty Jan Zapletal.