Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hororový víkend Sparty, osm gólů jí po Zlínu dala i Studénka

09.12.2018 | Jakub Kudláč

Horor. Co nikdy za čtrnáct let existence sledge hokejisté Sparty nezažili, se jim stalo tento víkend rovnou dvakrát. Osm gólů po včerejším výprasku od Zlína 0:8 dostali i od Studénky a padli počtvrté v řadě, výsledek však alespoň mírnili vstřelenou brankou. Pražané však i přesto nemusí nutně mít hlavy svěšené, její konkurent v boji o play off Olomouc taky o víkendu vyhořela a nadále ztrácí na Spartu pět bodů, i když má zápas k dobru.

10. kolo | neděle 09.12.2018, 11:15 | Škoda Ice Rink aréna

HC Sparta Praha sledge hokej - HC KES Studénka

1:8

1:1, 0:4, 0:3

Branky a nahrávky: 13. Zapletal – 12. Lisov (Kalegaris), 21. Kalegaris (Lisov), 28. Kalegaris (Lisov, Fojtík), 29. Kalegaris (Flis, Lisov), 30. Kalegaris (Lisov, Flis), 33. Kaligaris (Flis), 39. Lisov (Kalegaris, Staněk), 43. Lisov (Kalegaris, Fojtík). Vyloučení: 1:0. Využití, v oslabení: Bez.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul, Zapletal (A) – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Trefný, Pšenčík.

HC KES Studénka: M. Kudela – Flis, Kartosz, V. Kudela, Kudrna (C) – Fojtík (A), Mlčák (A), Staněk, Kalegaris, Schilcher, Eberdorfer, Prostředník, Chodurek, Lisov.

Komentář

Zápas začal ve vysokém tempu, oba dva brankáři si v první minutě zapsali první zákroky. Postupně ale začala mít navrch hostující Studénka, která však svůj tlak nepřenesla do přesilové hry. Poté už opět začala dominovat a vytěžila z toho úvodní trefu utkání, kterou vstřelil Dimitrij Lisov.

Jenže netrvalo dlouho a Sparta úspěšně srovnala na 1:1 po dělovce od modré čáry Jana Zapletala. Tímto gólem se Pražané znovu nadechli a začali být lepším týmem na ledové ploše. Zdeněk Krupička i Novotný mohli zajistit Spartě vedení, gólman Kudela jejich pokusy zneškodnil.

Druhá patnáctiminutovka měla vlažnější začátek, ale brzy se do úniku dostal Zdeněk Krupička, který nevyzrál na Kudelu. Ve 21. minutě přišel nešťastný moment pro domácí, když si kapitán Jiří Krupička srazil neposedný puk do vlastní brány po střele Sandra Kalegarise. Pražané ale neskládali zbraně a nadále byli vyrovnaným soupeřem.

Vše se změnilo závěrem třetiny, která patřila jen jednomu hráči Studénky. Sandro Kalegaris totiž ve 28. minutě ujel do brejku, zvýšil na 3:1, o minutu později předvedl Sandro Kalegaris totéž, zkompletoval hattrick a Sparta už prohrávala o tři branky. To však nebylo ještě vše, protože 17 vteřin do zaznění sirény přidal Sandro Kalegaris svou čtvrtou trefu během nedělního poledne.

Třetí třetina už se nesla pouze ve jménu Studénky, neboť sparťané na obrat nenašli dostatek sil. V čase 33:00 skóroval Sandro Kalegaris popáté z prostoru před brankovištěm. Největší příležitost zmírnit skóre dostal Raul, který z mezikruží střílel k pravé tyči, nicméně Kudela na poslední chvíli vytěsnil puk lapačkou.

Do konce zápasu hosté skórovali ještě dvakrát, nejprve ve 39. minutě parádní kličkovanou v mezikruží předvedl Dimitrij Lisov, jenž zavěsil pod břevno. Dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou pak Dimitrij Lisov napodobil svého spoluhráče a také se dočkal hattricku, opět střelou pod horní tyčku. Studénka si tak z hlavního města odvezla tři body za vítězství 8:1.

Ohlasy

Jiří Krupička (kapitán a hrající trenér HC Sparta Praha): "Tak nyní už je to pro mě podruhé, co hodnotím zápas po osmičce… Oproti předešlému dni jsme předvedli lepší výkon, půl zápasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Oni mají rozdílové hráče, kteří jsou o dvě úrovně výš než my a neuhlídali jsme je. Možná zahrála svou roli i únava. Dokud jsme hráli kompaktně a hlídali to, co jsme měli, tak jsme byli rovnocenným soupeřem. V půlce zápasu se to ale zlomilo, dal jsem vlastní gól po několika nešťastných odrazech. Po třetím gólu už nás to zlomilo a Lisov s Kalegarisem si dělali, co chtěli. Snažili jsme se, co síly stačily, ale na tyhle rozdílové kluky nemáme."

Petr Kudrna (útočník Studénky): "Zápas se vyvíjel velmi dobře. První třetina nebyla nejlépe zahraná z naší strany, ale díky tomu, že máme dobře složený kádr, jsme poté dokázali podat dobrý výkon a vyhrát."