Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta v prvním duelu podlehla doma Pardubicím

18.11.2018 | Jakub Kudláč

Utkání ve strašnickém Škoda Icerinku nabídlo početné divácké kulise zajímavou podívanou. Nebyla nouze o pohledné akce, góly a ani drama. V úvodním dějství totiž hru přerušilo rozbité plexisklo, poslední minuta a půl se tak dohrávala spolu s druhou třetinou. Na jejím úvodu se jako první vedení ujali sparťané, jenže do jejího konce hosté vývoj otočili a vedli 2:1. Ve třetí části potvrdili svůj triumf, byli silnějším mužstvem na ledě a zvítězili 3:1. Odveta se hraje v neděli ve 12:30 v Pardubicích.

7. kolo | sobota 17.11.2018, 16:30

HC Sparta Praha sledge hokej - SHK Mustangové AUTO IN

1:3

0:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 16. Z. Krupička – 21. Kořínek (P. Kubeš), 29. Kubeš (Kvoch), 43. Hering (Kořínek). Vyloučení: 1:1 Využití, v oslabení: Bez.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul (A), Zapletal, – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová.

SHK Mustangové AUTO IN: Drahý (Boček) – Kvoch, J. Kubeš, P. Kubeš (C) – Michalec, Horníček, Buhr, Hering, Doležal (A), Kořínek, Ledvinka.

Komentář

Obě mužstva vstoupila do zápasu odhodlaně. Již ve třetí minutě mohl otevřít skóre Raul. Vzápětí se nenechali zahanbit Mustangové, Hering nejednou zavařil Vápenkovi. O něco více ze hry měla Sparta, která předvedla nebezpečnější šance, nicméně žádná se nesetkala s úspěchem.

Potvrdilo to i vyloučení Pardubických, ale Pražané početní výhodu nezužitkovali. Ve 14. minutě po tvrdém nárazu do hrazení se vysypalo na led plexisklo. Marek Michalec musel dávat pozor, aby se o střepy nepořezal, které mu napadaly za krk. Hra tak byla přerušena a zbytek úvodního dějství se dohrál společně s prostřední patnáctiminutovkou.

S oficiálním úvodem druhé třetiny se poprvé měnilo skóre. Domácí mužstvo se ujalo vedení díky Zdeňku Krupičkovi, který zavěsil pod břevno. Mustangy však inkasování nakoplo a šli si za vyrovnáním. V 19. minutě už to vypadalo, že Hering vyzrál na Vápenku, rozhodčí však nakonec rozpažili. Nicméně se Pardubice dočkaly o dvě minuty poté, Lukáš Kořínek využil přihrávky Pavla Kubeše a zakončil do prázdné brány.

Otěží se postupně pevněji a pevněji začali ujímat Východočeši, i když Sparta se blýskla samostatným únikem. Zdeněk Krupička z obranného území unikl skrz střední pásmo až do útočné třetiny, kde zakončil, ale ztroskotal na brankáři Drahému. Před zazněním sirény se fanoušci hostujícího celku radovali podruhé, 75 sekund před koncem prostředního dějství poslal Mustangy do vedení Pavel Kubeš.

Třetí část už byla v jasné režii Pardubických. Michal Vápenka předváděl jeden skvělý zákrok za druhým a držel naději pro svůj tým ještě zvrátit nepříznivý stav. Velmi aktivní byl Hering, který nejednou mohl skórovat. Málokdy se domácím povedlo probojovat do útočného pásma, Drahý musel být ve střehu zejména kvůli častým vhazováním po icingu Pardubic.

Necelých pět minut před koncem základní hrací doby měl na hokejce třetí gól Mustangů Pavel Kubeš, ale na poslední chvíli vytáhl Vápenka špičku své hokejky a nedovolil kotouči překročit brankovou čáru. Jenže nakonec potřetí kapituloval. Ve 43. minutě se Bernhardu Heringovi povedlo sparťanského brankáře zdolat přesnou trefou pod břevno.

Ohlasy

Jiří Krupička (HC Sparta Praha): "Pardubice byly určitě lepší, byly pohyblivější. My jsme se nemohli srovnat se změnami, které jsme museli před zápasem udělat kvůli drobným zraněním. Věděli, jak na nás hrát, párkrát jsme si neuhlídali útočnou dvojici Kubeš-Hering, z čehož pramenily góly. Byli lepší, zasloužili si vyhrát. Na druhou stranu i my jsme měli šance, ale bohužel netrefujeme bránu a vyhoříme tím. V třetí třetině už jsme ztráceli i fyzicky, zkusili jsme alespoň přeskupit řady, ale bohužel jsme inkasovali namísto vyrovnání. Pardubice zaslouženě vyhrály."

Pavel Kubeš (kapitán SHK Mustangové AUTO IN): "Byl to hodně fyzicky náročný zápas, hrálo se hodně nahoru dolu. Sparta se držela své klasické strategie, zkoušeli hrát na brejky. Byl to povedený zápas, který lépe vyšel nám. Řekl bych, že jsme měli více ze hry a ten výsledek odpovídá. Za mě spokojenost."