Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta vyhrála v Litvínově a bodově se dotáhla na vedoucí Zlín!

28.10.2018 | Jakub Kudláč

Sledge hokejisté pražské Sparty zvítězili v 6. kole České para hokejové ligy 5:1 na ledě Litvínova a usadili se na druhé příčce, přičemž se bodově dotáhli na vedoucí Zlín!

6. kolo | neděle 28.10.2018, 12:00 | Litvínov

HC Sledge hokej Litvínov - HC Sparta Praha sledge hokej

1:5

0:5, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 40. Kuhli-Lauenstein (Záluský) – 1. Krupička J. (Krupička Z.), 3. Krupička Z. (Raul), 3. Raul (Zapletal), 8. Krupička Z. (Raul), 9. Zapletal. Vyloučení: 4:2 Využití: 0:2 V oslabení: Bez.

HC Sledge hokej Litvínov: Žižka – Záluský, Kasselhut – Veselý, Jaster, Zikmund, Kuhli-Lauenstein

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Novotný, Zapletal, Raul – Krupička J., Trefný, Pšenčík, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Krupička Z.

Komentář

Zápas byl rozhodnutý téměř okamžitě. V čase 0:42 otevřel stav zápasu v přesilové hře kapitán Sparty Jiří Krupička, přičemž řádění Pražanů se zastavilo za stavu 5:0 v 9. minutě po trefě Zapletala. Litvínov sice dokázal pět minut před koncem třetí třetiny sebrat Vápenkovi čisté konto, na víc už ale nezmohl. Pražané tak i ve svém pátém duelu sezóny dokázali bodovat a jsou na dosah čelu tabulky.

Ohlasy

Karel Žižka, trenér HC Litvínov: "Sparta byla lepší celek, ale podařilo se nám uhrát solidní výsledek, přestože máme dost hráčů na marodce. Museli jsme nahradit brankaře, protože nominovaný nepřijel. Byl jsem spokojený s předvedenou hrou. Bylo to celkem slušné utkání."

Jiří Krupička, kapitán HC Sparta Praha: "K soupeři jsme přistoupili s respektem, protože jsme netušili, v jaké sestavě nastoupí. Měli jsme zprávy ze včera, že to není úplně nejslabší soupeř. Ten respekt se nám asi vyplatil, protože jsme dali rychlý gól a tím jsme se uklidnili. Potom jsme zvyšovali náskok a zapojili jsme i širší kádr, protože jsme tady nechtěli nastřílet hromadu gólů a chtěli jsme, aby si všichni zahráli. Na druhou stranu Litvínov také zahrozil. Mají tam rychlé hráče, na které je třeba se připravit, a hlavně je neznáme. Byla to kvalitní hra a na soupeři se projevila únava, kvůli tomu, že nemají široký kádr. Potom jsme si mohli dělat skoro co jsme chtěli. Oni potom zahrozili gólem, ale nebylo to nic, co by ohrožovalo výsledek. Nechali jsme to plynout, aby si zahráli všichni a nikdo se nezranil. Byl to dobrý zápas na obě strany."