Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparťany zlomil jediný gól zápasu v čase 43:41, v sérii o bronz prohrávají 0:1

10.03.2019 | Jakub Kudláč

Jeden jediný gól rozhodl první utkání v sérii o bronz, když Sparta prohrála s Pardubicemi 0:1 gólem v samotném závěru a stejným poměrem prohrává v sérii hraná na dvě vítězná utkání. Ta pokračuje příští týden na východě Čech, v sobotu i případně v neděli se hraje od 15:30 hodin.

sobota 09.03.2019, 13:40 | Říčany

HC Sparta Praha sledge hokej - SHK Mustangové AUTO IN

0:1

0:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 44. P. Kubeš (Doležal). Vyloučení: 3:3. Využití, v oslabení: Bez. Stav série: 0:1.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul , Zapletal, Hrbek – J. Krupička, Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Pšenčík.

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Štěpják, P. Kubeš, R. Buhr, Pabst, Kvoch – Michalec, V. Buhr, Hering, Doležal, Geier.

Komentář

Do utkání vstoupili silněji hosté z Pardubic, kteří od samého začátku tlačili na sparťanskou bránu. Své kvality však předvedl brankář Michal Vápenka, který pokryl několik nebezpečných pokusů. Sparťané měli první možnost přesilové hry v utkání, nicméně brankář Boček měl poměrně klid na svém území. Největší šanci Pražanů v úvodní patnáctiminutovce měl Miroslav Novotný, jeho samostatný únik však úspěch neslavil.

Druhé dějství navázalo na předešlé, do další velké šance se propracovalo duo Hering – Geier, ale Vápenka zůstal nepřekonán. Pražané se však dokázali ubránit v následujícím oslabení a v dalších momentech hry i zahrozili výpady. Byl to hlavně Jiří Raul, který v brejku dvakrát ohrozil Bočka, pardubický Geier se ale nenechal zahanbit, opět slavil prim brankář. Sparta měla druhou přesilovou hru, nicméně se neprobojovala do větší šance.

Před startem třetí patnáctiminutovky šli domácí do čtyř, jenže aktivnějším Mustangům se dokázali ubránit. Vápenka musel být stále na pozoru, vrásky mu dělaly zejména střely Kubeše a Geiera. Přestože v posledních pěti minutách základní hrací doby hráči z hlavního města zapnuli vyšší obrátky, z čehož vyplynula střela Frolíka, kterou Boček vychytal, byli to oni, kdo inkasoval. V čase 43:41 při hře čtyři na čtyři totiž jedinou brankou rozhodl duel pardubický kapitán Pavel Kubeš a zajistil svému mužstvu dva mečboly.

Ohlasy

Jakub Novotný (trenér HC Sparta Praha): „Zápas se odvíjel tak, jak jsme předpokládali. Pardubice využívaly svých rychlých hráčů. Několikrát ujeli, ale naštěstí tyhle šance nevyužili. V další fázi to bylo více o bojovnosti, který tým do toho dá více sil. V poslední minutě a půl jsme inkasovali, bohužel takové chyby se stávají. Je škoda, že se to stalo až na konci a nedokázali jsme zareagovat.“

Michal Tereska (trenér SHK Mustangové): „Bylo to v zásadě o dobývání jedné brány a po 43 minutách obléhání se konečně zadařilo. Věděli jsme, že Sparta je hodně oslabená, když nemá Zdeňka Krupičku. Zároveň jsme předpokládali, že změní svou otevřenou hru, kterou předváděli během soutěže, že to tzv. zabetonují. Stalo se. Možná můžeme poděkovat tomu, že se hrálo čtyři na čtyři. Prostor se otevřel a nám se podařilo dostat puk za Michala Vápenku."