Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Obrat se nekoná, Sparta vypadla v semifinálové sérii se Zlínem 0:2 na zápasy

23.02.2019 | Jakub Kudláč

Zázrak v podobě obratu v semifinálové sérii se nekoná, sledge hokejisté pražské Sparty prohráli i druhý semifinálový duel se Zlínem poměrem 0:2 a čeká je tak boj o bronz, ve kterém se utkají s Pardubicemi. Na ledě Zlína Pražané dlouho drželi bezbrankovou remízu, stejně jako v prvním duelu ale soupeř dokázal zápas zlomit v závěru druhého dějství.

sobota 23.02.2019, 14:30 | PSG aréna, Zlín

SHK LAPP Zlín - HC Sparta Praha sledge hokej

2:0

0:0, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 28. Ligda (Joppa, Ferenčík), 29. Joppa (Z. Hábl, Ligda). Vyloučení: Bez. Střely na branku: 27:8 (9:4, 10:3, 8:1) Vyhraná vhazování: 20:16. Diváci: 170 Konečný stav série: 2:0.

Diváci: 170

SHK LAPP Zlín: Molek – Julina, Z. Hábl, Ferenčík – Joppa, Ligda, Šafránek, Korman, Turic, D. Hábl, Rauš.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Zapletal, Hrbek, J. Krupička – Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová, Ohar.

Komentář

Zlínští vstoupili do zápasu aktivně a značně přehrávali svého soupeře, dostat do vedení se jim však nedařilo. Spolupráce bratrů Háblů, která rozhodla duel na ledě Sparty, se znovu ukázala v 5. minutě, jenže štěstí stálo při hostech.

Ti zahrozili zanedlouho, benjaminek sestavy Pražanů Alex Ohar se ocitl zcela sám před Molkem, nastřelil ale pouze jeho beton. Když do sítě nepropadly ani možnosti zlínských Zdeňků Hábla a Šafránka, byl stav o pauze bezbrankový.

I prostřední dějství patřilo Moravanům. Obrovskou možnost měl Joppa, následně i Turic, ani jeden ale po luxusní nahrávce Zdeňka Hábla téměř prázdnou branku netrefil.

Snad největší možnost Sparty v zápase se naskytla ve 23. minutě, Frolíkovu ránu Molek pouze vyrazil nad sebe a puk dopadl na brankovou čáru, odkud jej naposlední chvíli odpálil Ferenčík do bezpečí.

Tlak Zlína neuvěřitelně rostl, jenže někdy až složité kombinace byly překážkou. Nakonec se ale vše zlomilo stejně jako v prvním duelu v samém závěru druhé třetiny.Nejprve v čase 27:30 po čistě slovenské ose kotouč putoval přes Ferenčíka, Joppu až k Marianu Ligdovi, který dokázal napodruhé prostřelit Vápenku.

Uběhla minuta a půl a zaplněné ochozy se radovaly podruhé: To dostal až moc prostoru na brankovišti Martin Joppa, který napotřetí dostal kotouč do sítě -2:0!

Ve třetí třetině Sparta musela zabrat, ovšem nedařilo se jí to a za poslední patnáctiminutovku vyprodukovala jen jednu jedinou střelu. Zlín duel kontroloval a i když trestuhodně pálil šance, nakonec po zásluze zvítězil 2:0 jak ve druhém zápase, tak stejným poměrem v sérii.

Ohlasy

Stanislav Molek (brankář SHK LAPP Zlín): "Na té nule mám malou zásluhu, tak moc těžké to nebylo. I když jednou jsem vyrazil puk tak, že poskakoval po čáře, kluci ho ale zvládli odpálit včas. Vyhráli jsme zaslouženě, celý zápas jsme byli lepší, ale chybělo to dlouho potvrdit gólově."

Jakub Novotný, trenér HC Sparta Praha: "Molek vychytal celou sérii. První zápas se mu podařil, dnes to neměl tak náročné, neměl moc zákroků, ale zase když nějaký měl, tak byl významný. Zasloužili jsme si dnes dát alespoň jeden gól. Zlín ukázal, že je lepší, měl více puků a více ze hry. Naši hráči ale splnili to, co jsme si řekli, nevypadalo to nejhůř, s 2:0 výsledek jsme spokojeni. Šli jsme do zápasu s obrannou taktikou a samozřejmě jsme chtěli vyhrát. Řekli jsme si, že nebudeme moc lítat, chyběl nám Zdeněk Krupička a Jiří Raul, jsou to velké ztráty. Góly, co jsme dostali, byli se štěstím, z dorážek. Vynutili si to Zlínští tím větším pohybem. Ke konci jsme se už nedostali ani do power-play. Ve třetí třetině jsme pokračovali v bojovnosti, bohužel jsme se už ale nedostali moc za půlku, nebylo moc možností dát branku. Mohli jsme vést v momentě, kdy Molinovi skákal puk po lajně, ale kdyby, kdyby."