Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta bodovala i se Studénkou, prohrála až v nájezdech

07.10.2018 | Jakub Kudláč

Sledge hokejisté Sparty dokázali i ve 4. kole České para hokejové ligy bodovat, i když ne vyhrát. Na ledě Studénky Pražané padli 1:2 po samostatných nájezdech, každopádně i tak z moravského tripu jedou spokojeni se čtyřmi body. Aktuálně jim v tabulce patří třetí místo se ziskem šesti bodů ze tří zápasů.

4. kolo | neděle 07.10.2018, 09:30 | Havířov

HC KES Studénka - HC Sparta Praha sledge hokej

2:1 sn

0:1, 0:0, 1:0 - 1:0

Branky  a nahrávky: 31. Kalegaris (Flis), rozh. náj. Fojtík - 6. Raul. Vyloučení: 1:2, využití, v oslabení: Bez.

HC KES Studénka: Kudela M. – Karotsz, Kudela V., Flis, Eberdorfer – Fojtík, Loska, Chodurek, Kalegaris, Schilcher, Murawski

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul, Zapletal – Krupička Z., Krupička J., Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová

Komentář

Na úvod sice šli Pražané do oslabení, každopádně ubránili se a vzápětí udeřili. V 6. minutě dokázal střelou na vzdálenější tyč překonat Kudelu Jiří Raul. Za domácí mohl srovnat Kalegaris či Flis, za hosty měl možnost zase Zapletal, stav se ale do pauzy neměnil.

V prostředním dějství začala získávat mírnou převahu Studénka. Sparta se mohla spolehnout na gólmana Vápenku a i trochu štěstí. Starosti obraně Pražanů dělal například Ital Sandro Kalegaris, každopádně i Zdeněk Krupička uměl na druhé straně zahrozit. Když se Sparta ubránila i v oslabení, šla do třetí periody s jednogólovým náskokem.

Čistý čít ale Vápenka neudržel dlouho. Hned po třiapadesáti sekundách třetí třetiny se dostalo do přečíslení polsko-italské duo Flis a Kalegaris, který byl nakonec autorem vyrovnávací trefy. Strhnout výhru na svou stranu následně mohly oba týmy, duel ale dospěl až do nájezdů.

V těch nakonec vybojovala bod navíc Studénka po trefách Fojtíka a Schilchera, Pražané Kudelu nepřekonali.

Ohlasy

Fojtík Erik (útočník HC Studénka sledge): „Dnešní utkání bylo vydřené vítězství, bavili jsme se s celým týmem, že nám v poslední době nejde vyhrávat zápasy v normální hrací době. Vždycky to protahujeme až do nájezdů, je to vždy nervózní. Doufáme, že přijdou zápasy, kdy vyhrajeme v normální hrací době a budeme brát tři body."

Krupička Jiří (kapitán a hrající trenér HC Sparta Praha): „Nevěděli jsme, co můžeme čekat od Studénky, takže jsme přistupovali s tím, že se necháme překvapit, s čím vyrukují. První třetina bych řekl, že byla vyrovnaná, možná z naší strany i lepší. Ve druhé třetině jsme trošku fyzicky odpadli a nechali Studénku hrát, díky čemuž vyrovnala. Každopádně utkání bylo velmi svižné, dost se bruslilo, zkrátka bylo atraktivní i pro diváky. Jmenovitě chci pochválit přístup Miroslava Novotného, který hrál výborně do těla, čím mě překvapil, potěšil. Brankář Vápenka podal standardně dobrý výkon. Výborně zahrálo celé mužstvo, zaslouží si pochvalu jak za dnešek, tak za včerejší výhru ve Zlíně.“