Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Úvodní duel sezóny pro Spartu, nad Olomoucí vyhrála po nájezdech

27.09.2018 | Jakub Kudláč

Sledge hokejisté pražské Sparty vyhráli v 1. kole České para hokejové ligy ve Škoda Ice Rink aréně nad olomouckými Kohouty 2:1 po samostatných nájezdech. Pražané šli do vedení v 5. minutě zásluhou Frolíka, každopádně po vyrovnání v 19. minutě z hole Ferenčíka už gól nepadl. Rozhodnout musely samostatné nájezdy, ve kterých Vápenka všechny pokusy soupeře chytl, za domácí uspěl Zdeněk Krupička a Novotný. Ke druhému utkání sezóny bude Sparta zajíždět 6. října na led mistrovského Zlína.

1. kolo | sobota 22.09.2018, 16:30 | Škoda Ice Rink aréna

HC Sparta Praha sledge hokej - SOHO Olomoučtí Kohouti

2:1 sn

1:0, 0:1, 0:0 - 2:0

Branky a nahrávky: 5. Frolík, rozh. náj. Z. Krupička, 19. Ferenčík. Vyloučení: 1:1, využití, v oslabení: bez.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Z. Krupička, Zapletal – Raul, J. Krupička, Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová

SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch (Švrček) – Jedlička, Buriánek, Kardoš, Ferenčík – Mikuš, Korman, Večerek, Stašák, Klíma

Komentář

O něco lépe vstoupila do zápasu Sparta, která se dokázala delší dobu udržet před hostujícím gólmanem. Poměrně rychle se tato snaha Pražanům vyplatila, když Jan Frolík prostřelil Černocha z hrany brankoviště – 1:0. Domácí měli i nadále více šancí, druhou branku svého mužstva závěrem první třetiny mohl vsítit Raul, ale bránící Ferenčík mu na poslední chvíli znepříjemnil koncovku.

Olomouc si během přestávky vyjasnila chyby a ve druhé patnáctiminutovce začala být aktivnější a nebezpečnější. V 19. minutě to gólem na 1:1 potvrdil Slávo Ferenčík, jenž využil chyby sparťanské obrany před vlastní svatyní a procedil kotouč za Vápenku. Zanedlouho však mohl svému týmu Jiří Krupička vrátit vedení, na jeho teč si Černoch vyšlápl. Ve druhém dějství také přišla dvě vyloučení, nejprve Sparta to své nezužitkovala, následně si Kohouti většinu početní výhody přenesli do následující třetiny.

Přesilovka Olomouce zůstala nevyužita, nicméně hosté pokračovali v tempu jako v předešlé části hry. Večerek se probojoval před bránu a vypálil, Vápenka jeho snažení zneškodnil. Následovala souhra Jiřího a Zdeňka Krupičkových, nicméně střela zblízka na Černocha nevyzrála. Úspěch neslavila ani střela Ferenčíka a následná dorážka Jedličky. Zápas tak za nerozhodného stavu dospěl do nájezdů.

Samostatné nájezdy na pět sérií začali jako první Kohouti, jenže Mikuš ztroskotal na Vápenkovi. Sparťanům se dařilo více, uspěl v prvních dvou sériích jak Zdeněk Krupička, tak Novotný. Protože hosté nepropálili domácího gólmana, Pražané si připsali dvoubodové vítězství 2:1 po nájezdech.

Ohlasy

Jiří Krupička (hrající trenér HC Sparta Praha): "Odehráli jsme celkem dobrou první třetinu, po které jsme vedli. Každopádně poté jsme trochu polevili a hosté z toho těžili. Třetí třetina už byla vyrovnanější, každopádně branka už nepadla. V nájezdech nás podržel gólman Vápenka, ostatně jako celý zápas. Soupeř nám často ujel do brejků, Vápno to zachraňoval."

Radek Jedlička (kapitán SOHO Olomoučtí Kohouti): "Byl to od nás hodně dobrý zápas. Měli jsme natrénováno, šlo to poznat. Odehráli jsme kvalitní a pěkný zápas. Potrápil nás brankář Vápenka, ale to není nic nového."