Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Bravo! Sparta vykradla mistrovský Zlín, tři body vystřelil Raul

06.10.2018 | Jakub Kudláč

(FOTO: Jaroslav Kvapil, SHK LAPP Zlín). Perfektní vstup do sezóny zaznamenávají sledge hokejisté pražské Sparty. Ti ve 3. kole České para hokejové ligy vyhráli na ledě mistrovského Zlína 3:1 a připsali si velmi cenné tři body. Moravský výlet však pro Pražany nekončí, v neděli od 9:15 hodin je čeká duel ve Studénce.

3. kolo | sobota 06.10.2018, 15:30 | Zlín

SHK LAPP Zlín - HC Sparta Praha sledge hokej

1:3

0:1, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 21. Turic (Joppa, Ligda) - 4. Zapletal, 36. Raul (Z. Krupička), 45. Z. Krupička. Vyloučení: 0:1, využití, v oslabení: bez. Střely na branku: 18:11 (2:4, 4:6, 12:5). Vyhraná vhazování: 15:13.

Diváci: 88

SHK LAPP Zlín: Molek – Julina (A), Hábl Z. – Palát, Ligda (C), Hábl D., Joppa (A), Turic, Stodůlka.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Raul (A), Zapletal (A) – Krupička Z., Krupička J. (C), Novotný, Frolík, Pšenčík, Nachtigalová.

Komentář

Zlín na domácím ledě nebodoval naposledy 29. listopadu 2014, kdy prohrál se Spartou. A tak kdo jiný by měl ukončit tuto bezmála čtyřletou sérii, než právě Pražané. A našlápli k tomu výborně.

Od úvodního buly byli opticky aktivnějším týmem a ve 4. minutě šli do vedení, i když s pomocí soupeřova brankáře. Jan Zapletal natáhl ke střele ve středním pásmu a jeho střela skončila až v síti - 0:1. Sparta byla i nadále aktivnějším celkem, což se úplně tak nečekalo. Dobrý výkon mohl zvýšením podpořit Raul, sám před Molkem ale neuspěl. Na druhé straně mohl do pauzy srovnat Joppa, v samostatném úniku si ale na Vápenku nepřišel.

Do prostředního dějství nastoupila Sparta defenzivně, ale účinně. Držela Zlín zkrátka, ovšem i Vápenka si vybral slabší chvilku a bylo vyrovnáno. Ve 21. minutě sice nejprve vychytal v šanci Ligdu, následně si ale posunul kotouč vedle sebe, čehož využil nejdříve Joppa a následně do prázdné branky skórující Róbert Turic - 1:1.

Hra Zlínských ale dnes opravdu taková, na jakou jsou všichni zvyklí. Množství nepřesností dostalo Spartu opět do šancí, a to dokonce i v oslabení. Raul mohl jet sám na branku Moravanů, kotouč mu ale uskočil. Po dvou třetinách se tak hrálo nerozhodně, přičemž Sparta byla střelecky o něco aktivnější.

Třetí třetina začala náporem Zlína, který mimochodem vyhrál poslední dějství na střely 12:5. Co mu to ale bylo platné, když Pražané měli v bráně jistotu jménem Michal Vápenka a v útoku rychlíky Zdeňka Krupičku s Jiřím Raulem. Právě tato dvojka se zasloužila o vítězný gól devět minut před koncem. Oba dva si vyměnili puk, Jiří Raul se následně prokličkoval před branku a překonal Molka - 1:2.

Rozhodnout mohl následně Jiří Krupička, trefil ale jen tyč. Zvonilo se i na druhé straně, a to hned dvakrát. A když nezasáhly tyčky, zasáhl Vápenka. Jak proti šanci Zdeňka Hábla, tak proti úniku Martina Joppy či téměř jistému gólu Mariana Ligdy. Definitivní tečku za duelem udělal při power-play Zlína Zdeněk Krupička.

Ohlasy

"Marian Ligda (kapitán SHK LAPP Zlín): "Dneska bylo všechno špatně. Není moc co vytýkat individuálně, ale bylo to týmově špatné. Vypadalo to, jako bychom spolu hráli poprvé. V hokeji se má vycházet ze zabezpečené obrany. Jak se to dělá nám ukázal soupeř, naopak my jsme jen útočili, navíc ne moc efektivně."

Michal Vápenka (brankář HC Sparta Praha): "Velmi dobře kluci nabourávali hru soupeře. Z toho jsme profitovali, získávali jsme puky a usazovali se v útočném pásmu. První třetinu Zlín měl asi jenom dvě šanci, což není u nich úplně typické. Asi jsme měli i štěstí, dvakrát mi pomohlo břevno, ale to člověk ve Zlíně k výhře potřebuje. Pravda, na konci mě v tom kluci občas nechali vykoupat, ale to tak ve sportu je."