Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparta začala ligu porážkou, nestačila na loňského finalistu z Pardubic

23.09.2017 | Jakub Kudláč, Karel Málek

PARDUBICE – Sledge hokejisté Sparty vstoupili do nového ročníku E. P. C. Management České sledge hokejové ligy porážkou. Pražané se představili na ledě loňského finalisty Pardubic, kde dvě třetiny platil nerozhodný stav, hráči Mustangů ale nakonec rozhodli o svém vítězství třemi góly v závěrečné periodě. Druhé utkání hrají hráči Sparty v neděli v Olomouci od 11:30 hodin.

1. kolo | sobota 23.09.2017, 16:00 | Tipsport aréna

SHK Mustangové AUTO IN - HC Sparta Praha sledge hokej

4:1

0:0, 1:1, 3:0

27. Michalec, 35. Hering, 35. Kubeš, 44. Kubeš - 19. Novotný (Z. Krupička, Raul)

SHK Mustangové AUTO IN: Boček – Kvoch, Kubeš (C), Buhr R. – Motyčka, Kolek, Michalec, Horníček, Buhr V., Hering, Doležal (A), Kořínek

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka – Zapletal, Krupička J. (C), Novotný – Krupička Z. (A), Raul (A), Frolík, Pšenčík, Nachtigalová, Trefný, Ohar

Komentář

Úvod zápasu se nesl v duchu opatrnosti, ani jeden tým nechtěl být tím, který udělá první chybu. Diváci mohli sledovat kvalitní hokej, příležitosti si vytvořily oba celky. O něco nebezpečnější byli Mustangové, agilního Heringa ale ve dvou stoprocentních tutovkách vychytal skvělý Michal Vápenka. Po první třetině tak svítil na kostce velké haly pardubické Tipsport areny nerozhodný stav 0:0.

Prostřední patnáctiminutovku začali aktivněji Pardubičtí hokejisté, ale byli to paradoxně hosté z hlavního města, kteří šli do vedení. Zdenek Krupička uvolnil Raula, který krásným pasem zpoza branky našel zcela osamoceného Miroslava Novotného. Ten tváří v tvář brankáři Bočkovi nezaváhal a kotouč pověsil pod horní tyč. Hra se poté trochu uklidnila, bojovalo se převážně ve středním pásmu. Vápenkovo kouzlo odčaroval až na konci 27. minuty Marek Michalec, jenž brankáře Sparty zaskočil nenápadnou střelou ve zkrácené přesilové hře. Ani po dvou třetinách se žádný z týmů nedostal do trháku, rozhodnout měla až třetí třetina.

Mustangové o své výhře rozhodli dvěma slepenými góly ve 35. minutě. Nejdříve se prosadil německý reprezentant v pardubickém dresu Bernhard Hering, který objel branku Sparty, s pomocí odrazu od Vápenkova ramena dostal puk do sítě a odčinil tak svá předchozí tři selhání v jasných příležitostech.

O 16 vteřin později se po pravém křídle rozjel Pavel Kubeš, ukázal záda všem sparťanským obráncům a nechytatelnou bombou pod víko poslal Pardubice do dvougólového trháku. Oba celky si vytvořily ještě pár příležitostí, v tu chvíli bez úspěchu. Pomyslnou tečku za vítězstvím Mustangů napsal 107 vteřin před koncem zápasu opět domácí kapitán Pavel Kubeš, který projel středem hřiště a po povedeném blafáku zakončoval do odkryté klece.

Ohlasy

Michal Tereska, trenér SHK Mustangové AUTO IN: „Zápas nabídnul kvalitní podívanou, postupem času jsme možná i díky širšímu kádru strhli vývoj utkání na svou stranu. V nové sezoně máme nejvyšší cíle a budeme spoléhat zejména na týmové pojetí, máme ale i individuality schopné rozhodovat zápasy. V letošním ligovém formátu bude klíčový zisk každého bodu a ty dnešní proti jednomu z hlavních rivalů jsou obzvlášť cenné. Pro tři body samozřejmě půjdeme i zítra dopoledne proti Motoru, nic jiného ani nepřipadá v úvahu.“

Jan Katauer, trenér HC Sparta Praha sledge: „Zhruba do poloviny utkání jsme s domácími drželi krok, poté ale hráči přestali plnit stanovené pokyny a i vinou individuálních chyb jsme si sami prohráli zápas. Myslím, že konečné skóre úplně přesně neodpovídá předvedené hře. Možná jsme doplatili na užší kádr, hráli jsme v podstatě na jednu pětku a únava mohla hrát svou roli. Na dnešní neúspěch jsme už ale zapomněli a jdeme dál, určitě chceme vylepšit umístění z minulé sezony a posunout Spartu zpátky na místa, kam patří.“