Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sparťanská pětka se běžela pro sledge hokejisty, zúčastnilo se jí přes 600 závodníků

29.06.2018 | HC Sparta

Hokejový tým HC Sparta založila novou tradici. Ve středu 27. června se konal první ročník akce Sparťanská pětka pro dobrou věc. Unikátní den pro všechny sparťanské fanoušky a partnery nabídl nejprve běh pro střední školy a poté hlavní pětikilometrový závod pražskou Stromovkou se startem přímo v Tipsport areně. Průběžně celý den probíhala i autogramiáda sparťanského A-týmu. Akce se zúčastnilo více než 600 sportovních nadšenců a pro sparťanské sledge hokejisty se vybralo 50 tisíc korun.

Prvotní myšlenkou při vzniku nového sparťanského projektu bylo uspořádání letní akce, která bude mít charitativní ráz a nastaví novou dlouhodobou tradici. Sparťanská pětka pro dobrou věc obsahovala ve svém prvním ročníku dopolední tříkilometrovým běh pro střední školy, kterého se zúčastnilo 192 studentů, jenž mohli na trati svádět souboje a potkat se i s hráči extraligového A-týmu. Následovala autogramiáda mužstva a v odpolední fázi pak hlavní závod na pět kilometrů a znovu podpisová akce týmu v čele s tradičními tvářemi i nováčky jako je třeba gólman Matěj Machovský. Do hlavního závodu se zapojilo 432 účastníků a na trať, která vedla z Tipsport areny kolem Výstaviště a přes Stromovku zpět do holešovické haly, vyběhli opět i hráči A-týmu a s nimi realizační tým i zástupci sparťanské mládeže, kteří běželi bez startovního čísla. 

Odpoledním programem provedla návštěvníky Tipsport areny z pozice moderátora Inna Puhajková, sparťanský DJ se staral o hudbu a potkat bylo možno i oba maskoty. Návštěvníci si mohli rovněž vyzkoušet střelbu na branku či zakoupit věci ve stánku sparťanského fanshopu. Středeční akce proběhla za podpory partnerů klubu, takže startovní balíček pro závodníky obsahoval čísla s vlastním jménem, náramku a samolepky i tyčinky BILLA a Isostar, drink Maximal G, sušenky REJ a láhev vody Fontana. Kromě toho generální partner společnost BILLA ČR zajistil občerstvení pro závodníky v podobě obložených baget a ovoce. Vystaveny byly vozy od společnosti Louda Auto a nechyběla ani společnost Merkur Versicherung, jež je od května tohoto roku hlavním partnerem hokejového klubu.

Charitativní rámec akce byl v tom, že z každého zaplaceného startovného do hlavního závodu HC Sparta Praha podpořila tým sparťanských sledge hokejistů částkou 100 korun. Symbolické startovné 20 Kč do závodu středních škol šlo na podporu sledge hokejistů celé. Celkově bylo předáno 50 tisíc korun a právě i sledge hokejisté pražské Sparty se aktivně zúčastnili závodu v doprovodu hráčů extraligového A-týmu. „Děkujeme hokejové Spartě i všem účastníkům Sparťanské pětky, byla to parádní akce,“ říká Jiří Krupička, předseda HC Sparta Praha sledge hokej a kapitán mužstva. „Myšlenka tohoto závodu i program kolem něj je perfektní a věřím, že bude mít dlouhou tradici a budeme se scházet pravidelně každé léto," řekl Krupička.

 
Aktuální články
Sparta hraje opět venku, zajíždí do Varů a Litvínova

Sledge hokejisty pražské Sparty čekají další dva venkovní zápasy. O víkendu se nejprve představí v sobotu od 18:30 hodin na ledě...

 
Sparta bodovala i se Studénkou, prohrála až v nájezdech

Sledge hokejisté Sparty dokázali i ve 4. kole České para hokejové ligy bodovat, i když ne vyhrát. Na ledě Studénky Pražané padli 1:2 po...

 
Bravo! Sparta vykradla mistrovský Zlín, tři body vystřelil Raul

(FOTO: Jaroslav Kvapil, SHK LAPP Zlín). Perfektní vstup do sezóny zaznamenávají sledge hokejisté pražské Sparty. Ti ve 3. kole České para...

 
Sparta jede na led mistrovského Zlína a Studénky. Každý bod má cenu zlata, hlásí kapitán
 
Úvodní duel sezóny pro Spartu, nad Olomoucí vyhrála po nájezdech
 
Sparta na úvod přivítá Olomouc. Letošním cílem je play off
 
Revoluční sezóna Sparty. Po sedmi letech návrat do Prahy a velké marketingové akce
 
Běh Sparťanská pětka se poběží pro sledge hokejisty
 
Čtyři zástupci Sparty jedou na Paralympijské hry do Pchjongčchangu
 
Gólman Michal Vápenka: Bronz znamená vydařenou sezónu
 
Utkání
Muži | Sobota 06.10.2018, 15:30
3. kolo
1:3
Zlín - Sparta
 
Muži | Neděle 07.10.2018, 09:30
4. kolo
2:1
Studénka - Sparta
 
Muži | Sobota 27.10.2018, 18:30
5. kolo
VS.
Karlovy Vary - Sparta
 
Muži | Neděle 28.10.2018, 12:00
6. kolo
VS.
Litvínov - Sparta
 
 
HC Sparta Praha sledge hokej - kontakt: Jakub Kudláč - kudlacmedia@seznam.cz RSS